Właściwa osoba na właściwym miejscu

Kiedy potrzebne jest wyłonienie odpowiedniego kandydata na stanowisko, szczególnie w korporacji, sięga się po ośrodek oceny czyli assessment center. Ta procedura, odznaczająca się bardzo wysoką skutecznością, opiera się na obserwacji zachowań kandydata w poszczególnych sytuacjach. Bazuje zatem nie tylko na jego deklaracjach (które pojawiają się choćby podczas rozmowy kwalifikacyjnej), co ma szczególne znaczenie dla firmy, której zależy na spójności.

kary RODO

Profesjonalna firma, zajmująca się rekrutacją, wie doskonale, jak przeprowadzić badanie kompetencji pracowników, aby spośród kandydatów wydobyć te osoby, które najlepiej będą spełniać oczekiwania firmy. Służy temu między innymi assessment center. Ten element rekrutacji umożliwia poznanie predyspozycji kandydata w tych obszarach, na których pracodawcy zależy najbardziej.

Ochrona danych osobowych

Niemal z dnia na dzień w przestrzeni publicznej zostawiamy coraz więcej informacji o sobie. Nie zawsze robimy to świadomie, często również chęć zdobycia informacji, dokonania zakupu czy zrealizowania transakcji staje się ważniejsza niż zachowanie prywatności. W wielu sytuacjach podanie swoich danych jest konieczne, co nie zawsze spotyka się z naszą aprobatą.

Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy znać, jakie ostatnio zmiany w ochronie danych osobowych miały miejsce i do czego w związku z tym mamy prawo. Warto śledzić szkolenia dane osobowe, które odbywają się w naszej okolicy albo w których możemy wziąć udział zdalnie ponieważ ewentualne kary RODO mogą być dotkliwe. Wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo związane z przechowywaniem czy przetwarzaniem danych, zwłaszcza danych wrażliwych, w naszej opinii nie zostało zachowane, powinniśmy reagować.